Teknik Bilgiler

Teknik Bilgiler

 

Elektronik Eğitimi Bu bölümde, Temel Elektronik eğitiminden başlayarak Teknik Servis malzemeleri ve Elektronik Componentler hakkında bilgiler verilmektedir. Televizyon, bilgisayar, laptop, tablet pc, monitor, notebook gibi elektronik cihazların anakart, besleme, ekran gibi parçalarının tamiri , chip-set değişimi, profesyonel olarak reballing yani chiplere yeniden bacak dizme işlemleri ayrıntılı olarak tarif edilmektedir. Cihazların genel arızaları ve çözüm yolları paylaşılmaktadır.

 

Bilgisayar Eğitimi : Bu bölümde Masaüstü Bilgisayarların tüm bileşenleri hakkında ayrıntılı bilgiler verilmekte olup Anakart tamiri, harddisk tamiri, ekran kartı tamiri, Lcd ve Led monitorların tamiri anlatılmaktadır. Genel olarak bios yazma , yardımcı programların yüklemesi , genel arızalar ve çözüm yolları paylaşılmaktadır.

 

Notebook Eğitimi :  Bu bölümde Notebook, netbook, minibook, laptop gibi dizüstü bilgisayar olarak tabir edilen cihazların Anakart , besleme, ekran kartları ve inverter gibi elektronik devrelerinin tamiri ve chip-set değişimi, profesyonel olarak reballing yani chiplere yeniden bacak dizme işlemleri ayrıntılı olarak tarif edilmektedir. Ayrıca bios ve yardımcı yazılımların paylaşımı yapılmaktadır.

 

Tablet pc EğitimiBu bölümde Tablet pc'lerin anakart tamiri, şarj soketlerin değişimi, ekran, dokunmatik ve batarya gibi parçalarının değişimi anlatılmaktadır. Ayrıca Tablet yazılımları ve yükleme talimatları paylaşılmaktadır.